
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09408
Ext.Price$0.09408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09408 | $0.09408 |
| 10 | $0.08431 | $0.84310 |
| 50 | $0.07555 | $3.77750 |
| 100 | $0.06406 | $6.40600 |
| 500 | $0.05432 | $27.16000 |
| 1000 | $0.05156 | $51.56000 |
| 3000 | $0.04894 | $146.82000 |
| 5000 | $0.04645 | $232.25000 |
